Blog Hakkında


Okuduğum Kitaplar’la ilgili her zaman günlüklerime bir şeyler karalardım. Önceleri sadece okuduğum kitabın ismi, yazarı ve sayfa sayısını not ettiğim bir defter yaprağım vardı. Evdeki kitapların arasında saklardım. Hala duruyor mu, duruyorsa hangi kitabın arasındadır bilmiyorum.

Üniversite yıllarında Okuduğum Kitaplar’ın özetlerini çıkararak, bir günlüğe not etmeye başladım. Henüz dizüstü bilgisayarların yaygın olmadığı bir dönemdi. Hâlâ el yazısı ile defterlere yazı yazdığımız dönemdi. Özellikle okuduğum fantastik edebiyat kitaplarındaki haritaları da günlüğe çizmeyi çok severdim. Ancak yıllar geçtikçe bu yazılar ve günlükler de kayboldu, yitip gitti.

2014 yılında bu sefer kitap notları, yorumları ve incelemelerini bu sefer bir blog aracılığıyla kaydetmeyi ve paylaşmayı seçtim. Bu sefer umarım kaybolmaz. Kitap incelemesi, yorumu, değerlendirme ve eleştirisi yazdıkça hem çok sevdim hem de bu yazılara daha çok önem vermeye başladım. İşte artık altıncı yılında olan Okuduğum Kitaplar bloğunda her yıl daha çok kitap incelemesi yer aldı. Umarın bunu artırarak devam ettirebilirim.

2019 yılının başında bloğun aylık görüntüleme sayısı 17 bine ulaştı. Blogda en çok okunan yazılar ise kitap listeleri ve özellikle de klasik (hem edebiyat hem de edebiyat dışı) kitaplar üzerine incelemelerdir.

Tabii kitap ve edebiyat ile ilgili yazılarım bu blogdakilerle ilgili sınırlı değil. Yaklaşık üç yıldır da aktif olarak EdebiyatHaber.net sitesine yazılar yazıyorum. Bu sitedeki yazılarımı buradan inceleyebilirsiniz.

Bloğuma uğradığınız için teşekkür ederim. İyi okumalar.

Dr. Javanshir Gadimov

Okuduğum Kitaplar

Editörü ve Yazarı

2 yorum: