Hakkında


Okuduğum Kitaplar 

Kitap eleştirisi, yorumu ve incelemesi blogu


Okuduğum Kitaplar’la ilgili her zaman günlüklerime bir şeyler karalardım. Önceleri sadece okuduğum kitabın ismi, yazarı ve sayfa sayısını not ettiğim bir defter yaprağım vardı. Evdeki kitapların arasında saklardım. Hala duruyor mu, duruyorsa hangi kitabın arasındadır bilmiyorum.

Üniversite yıllarında Okuduğum Kitaplar’ın özetlerini çıkararak, bir günlüğe not etmeye başladım. Henüz dizüstü bilgisayarların yaygın olmadığı bir dönemdi. Hâlâ el yazısı ile defterlere yazı yazdığımız dönemdi. Özellikle okuduğum fantastik edebiyat kitaplarındaki haritaları da günlüğe çizmeyi çok severdim. Ancak yıllar geçtikçe bu yazılar ve günlükler de kayboldu, yitip gitti.

2014 yılında kitap notları, yorumları ve incelemelerini bir blog aracılığıyla kaydetmeyi ve paylaşmayı seçtim. Bu sefer umarım kaybolmaz. Kitap incelemesi, yorumu, değerlendirme ve eleştirisi yazdıkça hem çok sevdim hem de bu yazılara daha çok önem vermeye başladım. İşte, artık yedinci yılında olan Okuduğum Kitaplar blogunda her yıl daha çok kitap incelemesi yer aldı. Umarım bunu artırarak devam ettirebilirim.

2019 yılının başında bloğun aylık görüntüleme sayısı 17 bine ulaştı. Blogda en çok okunan yazılar ise kitap listeleri ve özellikle de klasik (hem edebiyat hem de edebiyat dışı) kitaplar üzerine incelemeler.

Tabii kitap ve edebiyat ile ilgili yazılarım bu blogdakilerle ilgili sınırlı değil. Yaklaşık beş yıldır da aktif olarak EdebiyatHaber.net sitesine yazılar yazıyorum. Bu sitedeki yazılarımı buradan inceleyebilirsiniz.

Bloguma uğradığınız için teşekkür ederim. İyi okumalar.

Dr. Javanshir Gadimov

Okuduğum Kitaplar

Editörü ve Yazarı

4 yorum: